Select your language ▼
Select your language ▲
≡≡Ltool MENU
Препорачани веб-сајт
Јапонски јазик
Кинески јазик
Корејски јазик
Англиски јазик
World/Travel
низа/податоци
датум
економија/финансии
HTML, CSS, Интернет

Country Повикувајќи кодови листа

Country повикувајќи кодови листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо земја Повикувачки број пребарување на одредена земја, исто така.

Јан Мајен
47
Јапонија
81
Јемен
967
Јордан
962
Јужна Африка
27
Џерси
44
Џибути
253
Авганистан
93
Австралија
61
Австрија
43
Азербејџан
994
Албанија
355
Алжир
213
Американски Девствени Острови
1
Ангола
244
Андора
376
Антарктик
672
Антигва и Барбуда
1
Аргентина
54
Аруба
297
Бангладеш
880
Барбадос
1
Бахами
1
Бахреин
973
Белгија
32
Белизе
501
Белорусија
375
Бенин
229
Бермуди
1
Божиќни Острови
61
Боливија
591
Босна и Херцеговина
387
Боцвана
267
Бразил
55
Британска Територија во Индискиот Океан
44

Example: САД / Канада: 1 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот

Example: Кина: 86 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот

Example: Јапонија: 81 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот

Example: Кореја: 82 (го кодот на државата) + област кодот + телефонски број претплатникот

World Часовник
Current Листа време во различни земји и области. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрз часовник пребарување на одредена земја, исто така. ☀ икона = ден. ★ икона = ноќ.
 
National Листа знамиња листа
National знамиња листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо знаме пребарување на одредена земја, исто така. Ве молиме кликнете на името или знамето на земјата за да ја видите поголема знаме големина.
 
Country Повикувајќи кодови листа
Country повикувајќи кодови листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо земја Повикувачки број пребарување на одредена земја, исто така.
Example: САД / Канада: 1 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот
Example: Кина: 86 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот
Example: Јапонија: 81 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот
Example: Кореја: 82 (го кодот на државата) + област кодот + телефонски број претплатникот
 
Global телефонски број конвертор
This алатка конвертирате вашиот телефонски број на глобалниот телефонски број за меѓународен повик. На пример, може да изберете вашата земја и влезот на телефонскиот број вклучувајќи ги и локалните област кодот. И внесување на копчето за да се направи вашиот глобален телефонски број.
Листа
 
Language кодови листа
Language кодови (ISO 639) листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо код пребарување на одреден јазик, исто така.
ISO 639 Јазични кодови се за претставување на имињата на јазиците.
 
Country Домен кодот на највисоко ниво (ccTLD-а) список на домени
The целосна листа на ИСО 3166 кодови и домени кодот на државата на највисоко ниво, како што е познато како ccTLD по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо кодот на државата за пребарување, исто така.
 
Related Tags
National Законик Меѓународната директно бирање (IDD) меѓународни телефонски броеви Глобал броеви меѓународен бирање Површина кодови